بهينه سازی انرژی ۳

 

 مصارف انرژی در منزلتان Your Home’s Energy Use    <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

اولین قدم برای داشتن یک خانه با بازده خوب انرژی ، پیدا کردن قسمتهایی از خانه خودتان است که بیشترین مقدار انرژی را مصرف می کند . برای این کار ، بهترین اقدام ، رسیدگی و بازرسی فنی اجزا و قسمتهای منزل خودتان است . این اقدام به شما کمک خواهد کرد که قسمتهایی که بیشترین مقدار انرژی را مصرف می کنند ، پیدا کنید و به شما بهترین و موثرترین مقیاس را برای کاهش هزینه ها ، پیشنهاد می کند . شما نیز می توانید خودان اقدام به یک بازرسی فنی ساده کنید یا می توانید با یک شرکت فعال در این زمینه مشورت کنید .

 

قاعده سازی برنامه تان

 

بعد از اینکه مکان هدر دادن انرژی در منزلتان را شناسایی کردید ، از طریق پرسیدن چند سوال ساده از خودتان ، برای نیازهای انرژی خود اولویت قرار دهید :

-                     چه مقدار پول صرف انرژی مصرفی خود می کنید ؟

-                     برای بدست آوردن مبلغ استفاده شده در برنامه افزایش کارایی انرژی به چه مقدار زمان نیاز داریم  یا بعبارتی چه مقدار زمان نیاز است تا هزینه صرفه جویی شده در مصرف انرژی بتواند هزینه مصرف شده در اجرای این برنامه را تامین کند ؟

-                     آیا می توانید این کارها را خودتان انجام دهید یا برای اینکار نیاز به یک پیمانکار دارید ؟

-                     بودجه شما برای اینکار چقدر است ؟

-                     چه مقدار زمان برای نگهداری و تعمیرات در اختیار دارید ؟

 یکبار که شما اولویتهای مصرف انرژیتان را مشخص کنید ، می توانید یک طرح کامل برای یک خانه با بازده انرژی خوب را شکل دهید . برنامه شما ، به شما کمک خواهد کرد تا از طریق خریدهای مناسب و اصولی و همچنین بهبود بخشیدن شرایط خانه ، بازده مصرف انرژی و صرفه جویی در سرمایه خودتان را به بالاترین حد برسانید.

 

راه دیگر نیز ، از طریق نصایح افراد حرفه ای می باشد .خیلی از شرکتهای خدماتی ، بازرسیهای فنی انرژی را معمولاً مجانی یا با هزینه اندکی انجام می دهند . با دریافت مبلغی ، یک پیمانکار کار آزموده بررسی خواهد کرد که چگونه سیستمهای انرژی شما باهم کار می کنند . همچنین وی نتایج بررسی های خود را با صورتحسابهای مصرف انرژی شما مقایسه خواهد کرد . او در کار خود از ابزارهای مختلفی مانند ماشین مخصوص دمیدن ، درهای مختلف ، دوربینهای مادون قرمز و دمانجهای سطحی استفاده خواهد کرد تا مکانهای کم بازده را که با چشم غیر مسلح قابل وضوح نیستند را پیدا کند . در نهایت آنها لیستی از پیشنهادات خود را برای رسیدن به راه حلهای موثر و رسیدن به راحتی و ایمنی به شما ارائه خواهند کرد.

 

 

/ 0 نظر / 10 بازدید