بهينه سازی انرژی ۱

سلام به همه دوستهای خوبم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

از همه شما که به من و وبلاگم لطف دارید ممنونم

 دوست دارم مقدمه تحقیقاتی رو که تصمیم به انتشار اون داشتم ولی بعلت پاره ای مسائل موفق به انجام اون نشدم رو برای شما در چند قسمت بنویسم . مراحل تحقیق و ترجمه این تحقیقات بر عهده خودم بوده است . امیدوارم مورد رضایت و استفاده شما واقع شود .

 

آیا می دونستید که یک خانواده معمولی آمریکایی مبلغی حدود 1300 دلار در سال بابت خدمات همگانی مانند آب و برق و تلفن و... خود می پردازد( البته ایران خودمون هم دست کمی از امریکا نداره و در ایران هم یک خانواده معمولی در سال این مبلغ رو برای اینگونه خدمات می پردازد) ؟! متاسفانه بیشتر این مقدار انرژی تلف می شود . مقدار انرژی تلف شده فقط بخاطرعایق بندی نامناسب درها و پنجره ها تقریباً به اندازه حجم انرژی است که هر سال از طریق خطوط لوله آلاسکا دریافت می کنند . برق تولید شده توسط سوختهای فسیلی برای یک خانه تقریباً برابر دی اکسید کربنی است که دو اتومبیل معمولی تولید می کند. با استفاده از چند وسیله کم خرج  و روش صحیح ، که باعث استفاده بهتر از انرژی می شود ، شما می توانید صورتحساب مصرف انرژی خود را بین 10% تا 50% کاهش دهید و در عین حال ، به کاهش آلودگی هوا نیز کمک کنید .

کلید بدست آوردن این روش بهینه سازی انرژی ،  برنامه ریزی  برای افزایش راندمان انرژی در کل یک خانه است . برای رسیدن به اهداف این برنامه ریزی ، خانه خودتان را به صورت یک سیستم انرژی با اجزای وابسته بهم ببینید . برای مثال ، سیستم گرمایی شما، فقط یک منبع کوره گرمایی نیست ، بلکه یک سیستم انتقال گرمایی هست که از کوره تولید گرما شروع می شود و گرما را به تمام نقاط خانه انتقال می دهد و برای اینکار از شبکه لوله های آب استفاده می کند . شما ممکن است بهترین کوره گرمایی با بالاترین بازده تولید انرژی را دارا باشید اما اگر مجرای آب شما نشتی داشته باشد یا عایق بندی مناسبی را دارا نباشد ، دیوارها ، زیر شیروانی ،  پنجره ها و درها نیز عایق بندی نشده باشند ، همچنان صورت حساب انرژی شما هزینه سنگینی را طلب می کند . برای دسترسی به اهداف برنامه برای داشتن یک خانه با راندمان بالای نگهداری انرژی ،  باید مطمئن شویم که تمام هزینه هایی که بجهت نگهداری انرژی مصرف شده اصولی بوده است .

ادامه دارد ....

 

/ 0 نظر / 13 بازدید